ul. Gminna 153, 42-221 Częstochowa

Poradnik

Ciekawe oblicza ściereczek gąbczastych!

Często spotykanym problemem w kuchni są ścierki, które już po kilku użyciach wydają z siebie zapach, który nie należy do najprzyjemniejszych. Powód leży w naturze. W skutek wilgotnego środowiska świetnie zadomawiają się tam wszelkiego rodzaju niechciani goście w postaci bakterii. Istnieje wiele metod zapobiegania takiemu rozwojowi sytuacji. Forumowicze wskazują na przepłukiwanie po każdym myciu ścierki wrzącą wodą, na szybkie rozkładanie ścierki na kaloryferze, w aby wysuszyć ja na „wiór”. Nie rzadko spotykanym zabiegiem jest również systematyczne, dość częste pranie w temperaturze minimum 60°C.

Podobno wszystkie te czynności mają nam pomóc w przedłużeniu żywotności naszej kuchennej przyjaciółki. Ale czy nie lepiej byłoby skorzystać z produktu, który po użyciu i wyciśnięciu jest już na tyle suchy, że nie wymaga wykonywania na nim kolejnych zbędnych prac pielęgnacyjnych?

Takim rozwiązaniem jest tak zwana ściereczka gąbczasta. Wykonana w 100% z celulozy, gwarantuje jej doskonałą chłonność i odporność na wilgoć. Ciekawostką jest, że włókna celulozy produkowane są z … starych gazet. Powstają one w procesie rozwłókniania makulatury, a następnie impregnowania ich związkiem boru. W ten sposób powstaje materiał, znany nam z niejednej kuchni, gdzie ceni się jej właściwości absorbujące. Po przez specjalną strukturę włókien mają one zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci w sposób niezwykle wydajny. Dzięki gąbczastej strukturze oraz dużej ilości zamkniętego powietrza (znajdujące się wewnątrz włókien i w przestrzeni międzywłóknowej powietrze stanowi od 70 do 80% objętości warstwy ocieplenia) włókna celulozy osiągają bardzo dobrą, porównywalną ze styropianem czy wełną mineralną izolacyjność cieplną. Te właściwości pozwalają na częste wykorzystywanie jej w budownictwie do ocieplania budynków.

Niestety ściereczki „gąbczaste” są wciąż mało popularnym artykułem w kuchni, gdzie wciąż do mycia wykorzystuje się nierzadko mniej poręczne oraz szybko niszczące się gąbki, które w celu przedłużenia ich żywotności wymagają wykonywania na nich niezliczonych zabiegów. Nie powinniśmy też pomijać faktu, że celuloza jest materiałem całkowicie ekologicznym, przetworzonym z materiału pochodzenia organicznego. Te cenne informacje nie powinny być pomijane zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których powtórne wykorzystywanie zużytego materiału i ekologia są tak niezwykle ważne.

Czytaj dalej

Do czego użyć ściereczki z mikrofibry?

Pewnie już niejednokrotnie słyszeliście o ścierce z mikrowłókien oraz zapewne znaczna część miała okazję już ją użytkować, bądź systematycznie ją stosuje. W każdym razie zastanówmy się nad tym jak i do czego najlepiej jest ją stosować. Produkt, zwany potocznie mikrofibrą ma nieporównywalnie najwięcej zastosowań w swojej kategorii. Świetnie sprawdza się w przemyśle motoryzacyjnym, w gospodarstwach domowych, w obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej, szkołach, gabinetach fryzjerskich, lekarskich, czy kosmetycznych. Jej zastosowania zaczynają się od usuwania kurzu, a kończą na polerowaniu karoserii, czy myciu okien.

Co sprawia, że „mikrofibry” przy sprzątaniu sprawuję się lepiej niż inne ściereczki?

Kluczową zaletą jest możliwość stosowania bez użycia detergentów. Daje nam to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim pieniędzy. Wszystko dzieje się za sprawą ich budowy. Składają się zwykle w 70% z poliestru, natomiast pozostałe 30% wykonane jest poliamidu lub składników pochodzenia naturalnego, takich jak celuloza. Swoją skuteczność w sprzątaniu zawdzięczają niezwykle niskiej gęstości liniowej. Włókna z których powstaje materiał jest aż 100x cieńszy od ludzkiego włosa. Przy użytkowaniu suchej ścierki przyciąga ona kurz elektrostatycznie, pozostawiając powierzchnię czysta jak nigdy dotąd. Wszystko bez użycia detergentów, za pomocą suchej szmatki. „Cudowne” właściwości zostały już docenione na całym świecie. Tkanina jest trwalsza, wytrzymalsza i bardziej odporna na spieranie niż tradycyjne „szmatki”.

Jakie są powszechne zastosowania ścierek wykonanych z mikrowłókien?

Mycie okien, szyb. Ściereczka idealnie sprawdza się przy zbieraniu zabrudzeń z szyb, czy luster. Nie zostawia żadnych smug, pozostawiając okno lśniące. Zalecane jest użycie niewielkiej ilości detergentu. Pielęgnacja karoserii samochodów. Ręczniki z mikrofibry nie pozostawiają zarysowań, dzięki czemu są często wykorzystywane w motoryzacji do np. polerowania karoserii. Przed użyciem upewnij się, czy zostały usunięte wszystkie metki oraz elementy które mogłyby uszkodzić lakier. Wycieranie mebli, sprzętu RTV. Świetnie nadaje się do pielęgnacji wyposażenia domu, czy biura bez użycia wody ani detergentów dzięki dodatniemu ładunkowi elektrostatycznemu, którym obdarzona jest ścierka. Zmywanie naczyń. Bez problemu poradzi sobie z przypaleniami na garnkach, czy pobrudzonych wyrobach szklanych. Z powodzeniem może zastąpić tradycyjne ścierki w kuchni Polerowanie powierzchni. Dzięki wyjątkowej miękkości tkaniny, mikrofibry sa również przydatnie przy polerowaniu kamienia (konglomeratu, granitu, marmuru), czy stali nierdzewnej. Wycieranie mokrych plam. Wyjątkowa chłonność materiału sprawia, że ściereczka świetnie wchłania mokre nieczystości, pozostawiając powierzchnie suchą.

Jak prać ściereczki z mikrowłókien?

Ściereczki wyróżniają się swoją długą żywotnością. Nie niszczeją oraz nie tracą swoich właściwości w praniu. Jednakże, aby zachować produkt w idealnym stanie, najlepiej jest namoczyć je w wodzie i pozostawić do wyschnięcia. W wypadku sinych zabrudzeń tkaniny można wybrać w pralce w niskiej temperaturze (ok 30-40°C)po za tym zaleca się ograniczenie proszków piorących do zbędnego minimum. Pamiętajmy jeszcze aby nie dodawać płynu do płukania tkanin!

Czytaj dalej

Z Domesthic zmywanie to przyjemne zadanie!

Jak dobrze nam są znane sytuacje w których nie mamy odpowiedniej wielkości worka na odpady do za dużego pojemnika, czy wystarczająco dużego garnka do przyrządzenia dania dla przyjeżdżającej właśnie rodziny, bądź zmywaka kuchennego, który idealnie wkomponuje się w kształt wszystkich naszych naczyń. A dlaczego by tak nie stosować na przykład różnych zmywaków? Każdy z nas ma różnie wymagania i preferencje.

Na szybkie przetarcie rozlanej szklanki soku świetnie nadawać się będzie ścierka gąbczasta. Wykazuje się ona nie tylko bardzo wysokim wskaźnikiem chłonności ale również bardzo długą żywotnością. Dzięki swojej strukturze na długo zachowują świeżość i zapachową neutralność. Domesthic oferuje zmywaki gąbczaste pakowane w pakiety po 3 sztuki, które na długo pozostaną z Tobą w kuchni.

Do przetarcia zakurzonego blatu, stołu jadalnianego, okapu, czy szafek kuchennych świetnie nadaje się ścierka wykonana z mikrowłókien. Materiał wytwarzany niemalże w kosmiczny sposób często okazuje się niezbędnym przyjacielem domu nie tylko w kuchni, o czym pisaliśmy tutaj. Uniwersalna tkanina bardzo dobrze poradzi sobie z przypaleniami na garnkach, czy pobrudzonych wyrobach szklanych.

A co w przypadku, gdy chcemy chronić nasze paznokcie przy wykonywaniu prac kuchennych? Rozwiązaniem są rękawiczki ochronne i zmywak profilowany od Domesthic. Ostrzejsza powierzchnia zmywaka skutecznie doczyści ciężkie do usunięcia, przypalone zabrudzenia. Nie rysuje powierzchni i dzięki profilowanej budowie chroni nasze dłonie przed uszkodzeniami. Zdarzyło Wam się nie umyć patelni po przypalonym sosie? Pewnie po czasie wyglądał jeszcze gorzej, a wy nie wiedzieliście jak się do tego zabrać? W takim przypadku niezastąpiony jest druciak ze stali nierdzewnej od Domesthic. Świetnie poradzi sobie z przywartymi nieczystościami. Jeśli garnek jest delikatniejszy, rozprawi się z nim zmywak do teflonu, który daje gwarancje subtelnego podejścia do powłoki chroniącej wasze naczynia.

Jeśli nie masz w domu żadnego płynu do mycia podłóg, a Wasze płytki w kuchni są w opłakanym stanie, to z pomocą przyjdzie dostępny w naszej ofercie mop z mikrowłókien. Dzięki swojej strukturze, dopracowywanej w laboratoriach zapewnia czyste powierzchnie przy użyciu samej gorącej wody. Nie pozostawia smug, pozostawiając po sobie lśniącą posadzkę. Sprawdza się również na powierzchniach drewnianych, bądź wykonanych z kamienia.

Zamień nudne sprzątanie w przyjemność z produktami Domesthic. Cieszmy się wolnym czasem, który wspólnie uda nam się zaoszczędzić z naszymi artykułami. Obróćmy prace kuchenne w rodzinną atrakcję, przecież sprzątanie nie musi być karą. 😉

Czytaj dalej

Bo moc jest z workami Domesthic!

Pewnie świetnie znany jest wam problem pękających worków. Wystarczy włożyć do kosza trochę więcej cięższych śmieci, aby doprowadzić do przepakowywania do nowego przez rozerwanie sie starego. Co gorsza, zapewne niejednym z was zdarzyło się, że nasze odpady kończyły na podłodze w kuchni. Problem wszystkim znany, ale przez wielu bagatelizowany. Mocne worki na odpady Domesthic skutecznie radzą sobie z tym nieprzyjemnym problemem.

SUPERmocne worki LDPE na śmieci z taśmą zapewniają nie tylko najwyższą wytrzymałość, ale dzięki solidnej taśmie ściągającej gwarantują 100% wykorzystania pojemności. Ich zalety wykorzystywane są również w takich zadaniach domowych jak przechowywanie kurtek na zimę, pościeli dla gości, butów sezonowych, czy niepotrzebnych ubrań. Szczelne zamknięcie niepozwoli na dostanie się kurzu, a pojemność i elastyczność okaże się znacznie efektywniejsza niż kartonowe pudła, które zajmują tak dużo miejsca.

Jeśli cenisz sobie ekologiczność, wyposaż swoje pomieszczenie gospodarcze w kolorowe worki wykonane z cienkiej folii HDPE. Dzięki różnym wariantom kolorystycznym można skutecznie ułatwić sobie segregację odpadów. Każdy miłośnik ekologii, któremu nie jest obojętny los naszej zielonej planety powinien zaopatrzyć się w takie worki. Pomimo cienkiej folii cechuje je duża wytrzymałość.

Domesthic sprawi, że prace porządkowe w Twoim domu staną się przyjemniejsze i skuteczniejsze. Dzięki SUPERwytrzymałym worką możesz do woli eksplorować jego wnętrze nawet ciężkimi przedmiotami. Nie martw się już o rozerwania, czy pęknięcia. Poznaj jakość innowacyjnych worków Domesthic i ciesz się ich niezrównaną jakością!

Czytaj dalej