Pewnie już niejednokrotnie słyszeliście o ścierce z mikrowłókien oraz zapewne znaczna część miała okazję już ją użytkować, bądź systematycznie ją stosuje. W każdym razie zastanówmy się nad tym jak i do czego najlepiej jest ją stosować. Produkt, zwany potocznie mikrofibrą ma nieporównywalnie najwięcej zastosowań w swojej kategorii. Świetnie sprawdza się w przemyśle motoryzacyjnym, w gospodarstwach domowych, w obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej, szkołach, gabinetach fryzjerskich, lekarskich, czy kosmetycznych. Jej zastosowania zaczynają się od usuwania kurzu, a kończą na polerowaniu karoserii, czy myciu okien.

Co sprawia, że „mikrofibry” przy sprzątaniu sprawuję się lepiej niż inne ściereczki?

Kluczową zaletą jest możliwość stosowania bez użycia detergentów. Daje nam to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim pieniędzy. Wszystko dzieje się za sprawą ich budowy. Składają się zwykle w 70% z poliestru, natomiast pozostałe 30% wykonane jest poliamidu lub składników pochodzenia naturalnego, takich jak celuloza. Swoją skuteczność w sprzątaniu zawdzięczają niezwykle niskiej gęstości liniowej. Włókna z których powstaje materiał jest aż 100x cieńszy od ludzkiego włosa. Przy użytkowaniu suchej ścierki przyciąga ona kurz elektrostatycznie, pozostawiając powierzchnię czysta jak nigdy dotąd. Wszystko bez użycia detergentów, za pomocą suchej szmatki. „Cudowne” właściwości zostały już docenione na całym świecie. Tkanina jest trwalsza, wytrzymalsza i bardziej odporna na spieranie niż tradycyjne „szmatki”.

Jakie są powszechne zastosowania ścierek wykonanych z mikrowłókien?

Mycie okien, szyb. Ściereczka idealnie sprawdza się przy zbieraniu zabrudzeń z szyb, czy luster. Nie zostawia żadnych smug, pozostawiając okno lśniące. Zalecane jest użycie niewielkiej ilości detergentu. Pielęgnacja karoserii samochodów. Ręczniki z mikrofibry nie pozostawiają zarysowań, dzięki czemu są często wykorzystywane w motoryzacji do np. polerowania karoserii. Przed użyciem upewnij się, czy zostały usunięte wszystkie metki oraz elementy które mogłyby uszkodzić lakier. Wycieranie mebli, sprzętu RTV. Świetnie nadaje się do pielęgnacji wyposażenia domu, czy biura bez użycia wody ani detergentów dzięki dodatniemu ładunkowi elektrostatycznemu, którym obdarzona jest ścierka. Zmywanie naczyń. Bez problemu poradzi sobie z przypaleniami na garnkach, czy pobrudzonych wyrobach szklanych. Z powodzeniem może zastąpić tradycyjne ścierki w kuchni Polerowanie powierzchni. Dzięki wyjątkowej miękkości tkaniny, mikrofibry sa również przydatnie przy polerowaniu kamienia (konglomeratu, granitu, marmuru), czy stali nierdzewnej. Wycieranie mokrych plam. Wyjątkowa chłonność materiału sprawia, że ściereczka świetnie wchłania mokre nieczystości, pozostawiając powierzchnie suchą.

Jak prać ściereczki z mikrowłókien?

Ściereczki wyróżniają się swoją długą żywotnością. Nie niszczeją oraz nie tracą swoich właściwości w praniu. Jednakże, aby zachować produkt w idealnym stanie, najlepiej jest namoczyć je w wodzie i pozostawić do wyschnięcia. W wypadku sinych zabrudzeń tkaniny można wybrać w pralce w niskiej temperaturze (ok 30-40°C)po za tym zaleca się ograniczenie proszków piorących do zbędnego minimum. Pamiętajmy jeszcze aby nie dodawać płynu do płukania tkanin!